Včelie obaly

Preč s potravinovými fóliami a alobalmi! Zamerali sme sa na redukciu zbytočného odpadu, jedna z možností je aj vyhotovenie obalov.

100% prírodné obaly vhodné na potraviny, ovocie a zeleninu.

Obaly sú vyrobené zo včelieho vosku z farmy ..... v kombinácii s jojóbovým olejom.

Prírodný včelí vosk je antibakteriálny, jedlo zostane dlhšie čerstvé. Voskovaný obal má odolnú vrstvu proti pachu jedla, neuvoľňujú žiadne nebezpečné látky. Po použití stačí pretrieť handričkou, alebo pod vlažnou vodou opláchnuť, nesmie prísť do kontaktu s teplou vodou, nie je vhodné ani do umývačky riadu. Je ľahko tvarovateľný v rukách, pôsobením tepla rúk. Včelí obal je vhodný aj na prikrytie potravín, alebo cesta v nádobe. Vďaka bavlnenej látky jedlo cez obal dýcha. Každý kus je originál.

Pôsobením tepla sa včelí obal rozpúšťa, ak bude opotrebovaný, stačí si doplniť včelí vosk spôsobom, ako keď sa vyrába nový obal, len sa doplní trochu vosku a zažehlí.

Ak na nejakú potravinu zabudneme a nám splesnivie vo včeľom obale, tak vieme spraviť sterilizáciu. Môžeme ju dať medzi papier na pečenie a prežehliť, alebo položiť na plech na papier na pečenie a na chvíľku vložiť vyhriatej rúry.

Ak je už včelí obal moc opotrebovaný, tak je kompostovateľný.

Trvanie:
5ks / cca 60 min.
Nástroje:
Žehliaca doska, žehlička, nožnice, krajčírsky meter / pravítko
Materiál:
Prírodný včelí vosk
100% bavlnenú látku
Jojóbový olej
Sledujte nás